wz

Rachefova pyramida

Rachef

Rachef (dříve též Chefren nebo Chafre) byl egyptský panovník 4. dynastie. Vládl přibližně v letech 2572/2522–2546/2496.

Rodina a příbuzenstvo

Rachef byl synem Chufua, stavitele Velké pyramidy v Gíze, a královny Henutsen. Měl několik bratrů, nejznámějším z nich byl Radžedef. Rachef měl několik manželek, k nejznámějším patří Chamerernebti I., Hetepheres II. a Meresanch III. Jeho nejznámějším potomkem je Mykerinos, který se později stal faraonem a nechal si postavit nejmenší pyramidu v Gíze.

Vláda

O Rachefově vládě toho není příliš mnoho známo. Na trůn nastoupil po svém bratrovi Radžedefovi, historikové Manehto a Herodotos jej však považovali za nástupce svého otce Chufua (Cheopse). S největší pravděpodobností vládl podobným způsobem jako jeho otec, tedy jako nikým a ničím neomezený despota. Podobně jako on si i Rachef vysloužil podle egyptských tradic velmi špatnou pověst. I přesto ale vládl velmi dlouho, okolo 60 let, sídlil v Memfidě.

Králova hrobka

Rachefova pyramida
Rachef se do historie zapsal hlavně díky své hrobce, jeho pyramida je totiž druhou největší, která kdy byla v Egyptě postavena a která zde stojí dodnes.
Rachefova pyramida
Nachází se na pohřebišti v Gíze společně s Chufuovou a Mykerinovou. její rozměry jsou úctyhodné, základna měří 215,3x215,3 metru a dosahuje výšky 143,7 metru. V blízkosti pyramidy se nachází slavná Velká sfinga, jíž Rachef propůjčil svou tvář.

TOPlist

Vyrobil: Pyramidy-giza.xf.cz | Copyright © 2011 Pyramidy-giza.xf.cz. Všechna práva vyhrazena. | Zpětné odkazy

Šumava ubytování | Brazílie | Turecko | Řecko | Tunisko